Parní hrnce – dokonalý pomocník pro zdravé vaření!


Co je to parní hrnec?

Parní hrnec je kuchyňský spotřebič, který umožňuje vařit jídlo pomocí páry. Jedná se o velmi zdravý způsob vaření, protože se při něm zachovávají všechny živiny a vitamíny v potravinách.

Jak funguje parní hrnec?

Parní hrnec funguje velmi jednoduše. Do spodní části hrnce se nalije voda a zapne se ohřev. Když voda začne vařit, vzniká pára, která se dostává do horní části hrnce, kde jsou umístěny košíky s potravinami. Potraviny se vaří v páře, která je velmi horká, ale ne příliš intenzivní, takže se potraviny vaří velmi pomalu a šetrně.

Proč je parní hrnec zdravý?

Parní hrnec je velmi zdravý způsob vaření, protože se při něm zachovávají všechny živiny a vitamíny v potravinách. Při běžném vaření se mnoho živin ztrácí v tekutinách, které se používají k vaření, nebo se ničí vysokou teplotou. Parní hrnec je také velmi šetrný k tukům, protože nepotřebuje žádný tuk k vaření.

Co se dá vařit v parním hrnci?

V parním hrnci se dá vařit téměř cokoliv. Nejčastěji se v něm vaří zelenina, rýže, těstoviny a ryby. Parní hrnec je také velmi vhodný pro vaření mas, protože se při něm maso nevysuší a zůstane velmi šťavnaté a měkké.

Výhody parního vaření

  • Zdravé vaření – při parním vaření se zachovávají všechny živiny a vitamíny v potravinách.
  • Šetrné vaření – při parním vaření se nepoužívají žádné tuky, takže je to velmi šetrné k tukům.
  • Jednoduché vaření – parní hrnec je velmi jednoduchý na použití a nevyžaduje žádné speciální dovednosti.
  • Časově úsporné vaření – parní hrnec umožňuje vařit několik jídel najednou, takže je to velmi časově úsporné.

Parní hrnec je skvělý pomocník pro zdravé vaření. Pokud se chcete stravovat zdravě a šetrně k tukům, je parní hrnec tou správnou volbou pro vás. Vyzkoušejte ho a uvidíte, jaké skvělé jídla se dají v něm připravit!

Atcomplet